Web Sitesini Yenilemek İçin Neler Yapmalıyız?

Web Sitesini Yenilemek İçin Neler Yapmalıyız?

Web sitenizin yenilenmek için neyi bekliyorsunuz? Günümüz teknolojisinde internet sayfalarının önemi bir hayli artmış durumda. Her türlü işlemin yapılabildiği dijital mecralara firmaların evirilmesiyle web siteler, en favori reklam aracı olarak kullanılmaya başlandı. Web sayfanızın tutması için dikkat etmeniz gereken en önemlisi sayfanızı Güncel tutmanızdır. Güncel tutulan web sayfaların en büyük avantajı müşterilerin ilgisini çekmek ile birlikte, güncelleme yapmayan sitelerin ise bu oranının düştüğünü; ziyaretçiler sitede daha az vakit geçirmesi durumunu öne getirmektedir. Web sitesi yenileme, tam da bu noktada devreye giren ve web sitenizi daha kullanışlı ve sürekli güncel tutmaya yarayan bir işlem olarak karşımıza çıkmaktadır.

İlk Olarak Ne İle Başlamalıyız?

Bilmelisiniz ki sayfayı sayfa yapan içerikten sonra tasarımıdır. Web sayfanızın değişik zaman aralıklarında tasarım değişikliğine gidilmesi en doğru karar olabilir. Sayfanızın ziyaretçi yoğunluğundan trafiğinizin oldukça az olması, tasarım ve içerik güncellemenizin zamanının geldiğine işarettir. Ancak web sitenizin kullanıcı trafiği gelişmiş ise yani fazlaysa tasarım değişikliğinde daha temkinli olmanızda fayda vardır.

Seo Çalışması Gerekliliği

İnternet sayfanızın yenilemesi rolünde SEO (Arama Motoru Optimizasyonu) en fazla karşımıza çıkabilen sorunlardan birisidir. Yenilemeden önce web sayfanızda bulunan SEO çalışmalarınızın boşa gitmesini düşünüyor olabilirsiniz. Sayfanızın yoğun içeriğe sahip olduğunu düşünüyorsanız, yeni bir web sitesi oluşturmak en mantıklı karar olacaktır. Sebebi her şeyi yeni baştan yapmak en başından başlamaktan daha az süre kaybı yaşatacaktır. Seo planlaması ve çalışması tekrarı temelinden başladığınız bir web sayfasından daha fazla zaman alacağını bilmelisiniz. Çünkü her sayfa için yeni bir indexleme gerekecektir.

Add a Comment

Your email address will not be published.

Görüşme Başlat
Merhaba
Hoşgeldiniz
Size nasıl yardımcı olabiliriz ?