Google Benim İşletmem ‘My Business’ Nedir?

Google Benim İşletmem ‘My Business’ Nedir?

Google Benim İşletmem, aramalarda işletmelerin konum ve iletişim bilgilerinin görünmesini sağlar. 2014’den beri pek çok insanın ihtiyaçlarına ulaşmasını sağlamıştır. İşletmelerin rakiplerinden sıyrılmasını sağlayan tamamen ücretsiz bir hizmetti. Bu uygulama ile kullanıcılar arama yaptığı zaman sizin işletmeniz ile karşılaşır. İnsanlarla etkileşim içinde olmanız da böylelikle artar. İşletme hesabı oluşturduğunuz için hem arama sonuçlarında hem de Google Haritalar’ da işletmeniz yer alabilmektedir. Bu hizmet yerini Google Haritalar ve Google Aramalar’a bıraktığı için artık bu gibi hizmetler Google Haritalar ve Aramalar’dan yapılabilecek.

Google Benim İşletmem (My Business) Kapanıyor mu?

Google birçok işletmeyi ilgilendiren bir karara noktayı koydu. Google Benim İşletmem uygulamasının kullanılmayacağını belirtti. Bu karar ile şirketlerin oluşturdukları Google My Business profilleri yayından kaldırıldı. Artık Benim İşletmem hesabı kullanıcıları müşterileri için güncellemelerini Google Haritalar ve Google Aramalar üzerinden güncelleyebilecek.

Google Haritalar ve Arama’da İşletme Profili İle Yapabilecekleriniz Şunlardır:

  • İşletme bilgilerinizi kolayca güncelleyebilir,
  • Fotoğraf ekleyerek işletmenizi öne çıkarabilir,
  • Müşterilerden gelen yorum ve soruları yanıtlayabilir ve onlarla iletişiminizi sağlayabilirsiniz.

İşletme Hesabı Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Google, eksiksiz ve doğru bilgiye sahip işletmelerin doğru aramalarla eşleşme olasılığının daha yüksek olduğunu vurgulamaktadır. Yerel arama sonuçlarında her arama için en alakalı işletmeleri listelemektedir. Google’ın gözünde işletmenizin alaka düzeyini tam olarak optimize etmek için, sektörünüzü yansıtan anahtar kelimeleri profilinize eklemenizi öneririz. Şirketinizin logosunu da mutlaka kullanmanız ve yalnızca yüksek kaliteli fotoğraflar yüklemeniz bir hayli önemlidir. Google’ın sıralama faktörü olan yorumlar; okuyucuların satın alma kararlarını etkileyerek işletmenizin güçlü ve zayıf yönlerini anlamalarına yardımcı olur. İşletme sayfanıza olumlu yorumlar bırakan mutlu müşteriler, işletmeniz hakkında fazla bir şey bilmeyen kararsız kişilerin fikirlerini değiştirmesine neden olabilir. Yorumlara düzenli olarak yanıt vermeniz, olumlu yorumlara verdiğiniz desteği takdir ettiğinizi göstermeniz ve varsa geri bildirimleri dikkate almanız önemlidir. İşletme bilgilerinizi güncel olması, tercih edildiğiniz müşterileriniz tarafından sizlere ulaşamadıklarında rakiplerinizden biriyle iletişime geçme olasılığı son derece yüksektir. Bu hamle rakiplerinizden bir sıfır geride kalmanızı sağlayabilir.

Add a Comment

Your email address will not be published.

Görüşme Başlat
Merhaba
Hoşgeldiniz
Size nasıl yardımcı olabiliriz ?