Günümüzde Öne Çıkan Web Tasarımı Trendleri

Günümüzde Öne Çıkan Web Tasarımı Trendleri

Günümüzde pek çok web tasarımı görüyoruz, peki nedir bu web tasarımı öncelikle ondan bahsedelim;
Web grafik tasarımı, grafik tasarım alanı ile yakın ilişkili bir konu olarak ele alınabilir ama kendi içerisinde ayrı bir dal olarak çok geniş bir alanı işgal etmektedir. Klasik bir grafik tasarımcısı web tasarım alanında çalışmaya başladığında klasik tasarım anlayışının ve alışkanlıklarının yeterli olmadığını kısa süre içerisinde fark edecek ve bu iş için ayrıca tecrübe edinmesi gerektiğinin farkına varması hiç de zor olmayacaktır. Günümüzde sunulan ve üzerinde çalışılan web tasarımlar, bir sanatsal çalışma olmaktan tamamen sıyrılarak kullanıcıları yormadan daha minimize tasarıma ve kullanıcı dostu olmakla beraber, web sitesinde gezinmeleri için sadeleşme yolunu seçmiştir. Henüz standartlaşmamış olmakla birlikte kendi kurallarını içinde barındırır.

En trend web tasarımlarını şu şekilde sıralayabiliriz;

Suspended Animations 2015 | Puan: 7.64
Terzinin kendi söküğünü dikemediği bir web sitesi. Ancak, onlar yapmamış olsalar bile yine de çok başarılı bir site. Kullanılan büyük fontlar ve grafikler yine diğer web sitelerinde olduğu gibi ön planda.

SBS The Boat | Puan: 7.63
Yaratılan çocuk kitabı tadı ve kullanılan illüstrasyonlar, animasyonlar insanı içine çekiyor. Oldukça yaratıcı ve içerik konusunda güçlü bir site.

Blitz Agency | Puan: 7.61
Harika bir ajans sitesi daha. Kaliteli içeriklerin ve tipografilerin mükemmel konumlanması, hareketli grafikler, sayfalar arası animasyonlu parallax geçişler.

WWF | Run 4 Tiger | Puan: 7.57
Soyları tükenmekte olan 450 AMUR Kaplanı için oluşturulan web sitesinin tasarımından ödül alanlardan. Öncelikle fikri mükemmel; “Amur kaplanlarını korumak için koşun, rekor kırın, kaybederseniz bize bağış yapın, kaplanları kurtarın.” Fikir çok etkileyici ve web site tasarımı da çok kaliteli. İlk kısımda gelen intro’da kullanılan gamification öğeleri insanı içine alan şekilde. Benden hem içerik anlamında hem de tasarım anlamında tam puan alıyor.

Kaspersky | Puan: 7.53
Kaspersky’nin GREY Moscow adlı ajansa yaptırdığı güzel web sitesi. Kullanılabilir, navigasyon yapısı ve yarattığı konsept gerçek anlamda bağlayıcı ve tamamlayıcı.

Avenir Clinic | Puan : 7.47
Karşınızda yine leziz bir web sitesi var. Bu kadar şık bir klinik, medikal sitesi çok az görürsünüz. Kullanılan renkler, tam ekran kullanılan grafikler insanı etkiliyor.

Anakin Design Studio | Puan: 7.46
Karşınızda Anakin Design Studio’nun harika ve tadına doyulmaz web sitesi. Kullanılabilir açısından düşük puan verilmesine rağmen, bir tasarım ajansına yakışır bir site olmuş.

Vangarde Music | Puan:7.36
İnanılmaz güzel illüstrasyonlar adeta bir masal kitabı gibi bir algı yaratmasına neden oluyor. Ödül almasına şaşmamalı.

André do Amaral | Puan: 7.24
Oldukça basit bir tasarımı var. Kolay ve anlaşılır scroll yapısı sitenin içerisinde gezinmeyi kolaylaştırıyor. Kullanılan grafikler ve fontların birbiri ile uyumu ise çok başarılı. Genel olarak çok temiz bir iş.

QED Group | Puan:7.22
Yine kullanılan büyük grafikler ve büyük metinler… Kullanılan soft renkler ve illüstrasyonlar çok başarılı.

Add a Comment

Your email address will not be published.

Görüşme Başlat
Merhaba
Hoşgeldiniz
Size nasıl yardımcı olabiliriz ?